19 stycznia 2014

The Hairy Bikers' Great Curries - recenzja książki Kudłatych Kucharzy

Great Curries to kolejna książkowa pozycja Kudłatych Kucharzy w mojej kuchennej biblioteczce. Wcześniej mieliście już okazję poczytać recenzje książek, które traktowały w większości o pieczeniu, czyli The Hairy Bikers' Big Book Of Baking oraz The Hairy Bikers' Perfect Pies. Tym razem czas na gotowanie, smażenie i duszenie. Na kuchnie aromatyczną, pachnącą przyprawami, kolorową i niezwykle pyszną. 
The Hairy Bikers' Great Curries to książka bardzo ładnie wydana, podobnie jak poprzednie pozycje Kudłatych Kucharzy. Ponad 380 stron w twardej okładce z obwolutą to sporo wspaniałych przepisów z pięknymi zdjęciami. Przepisy jak przystało na ich książki są bardzo precyzyjne i jednoznaczne, takie jak powinny być, a zdjęcia w równie dokładny sposób pokazują jaki efekt końcowy powinien zostać osiągnięty. I faktycznie taki osiągamy :-)
Jak przystało na potrawy curry do ich przygotowania będziecie potrzebowali sporej ilości przypraw, co zniechęca wielu z Was do przygody z indyjską kuchnią. Niesłusznie, bo gdy zaopatrzycie się w przyprawowy niezbędnik, cała masa kulinarnych możliwości stoi przed Wami otworem, a każdy przepis z książki będzie dla was dostępny.
Przepisy w książce zostały podzielone tematycznie i w bardzo łatwy sposób znajdziecie to na co w danym momencie mielibyście ochotę. Możecie oczywiście dokonywać wyboru potrawy na podstawie zdjęcia, ale ostrzegam, że każda potrawa wygląda tak apetycznie, że zjadłoby się ją natychmiast. Myślę, że to jedna z niewielu książek, spośród tych z którymi miałem styczność, którą jestem w stanie przerobić od deski do deski.
Wracając do meritum. Znajdziecie w niej przekąski i lekkie curry. Są przepisy na curry z kurczaka, ryb i owoców morza, jagnięciny, wieprzowiny i wołowiny oraz oczywiście curry warzywne. Nie zabrakło również dodatków - sałatek, sosów, pieczywa oraz deserów, które doskonale komponują się z aromatycznym obiadem. Tym, którzy zaczynają swoją przygodę z egzotyczną kuchnią z pewnością z pomocą przyjdzie rozdział o podstawowych przyprawach, roślinach i pastach używanych w tejże kuchni.
Właściwie książka nie ma wad, no chyba że za wadę uznać fakt, iż jest w języku angielskim. Nasi rodzimi wydawcy nie są zainteresowani wydawaniem ciekawych, wartościowych pozycji, a jeśli już im się to zdarzy to książka jest w stosunku do oryginału droższa, gorzej wydana, z błędami w tłumaczeniu. Zgroza :-( 
Jak wiecie uwielbiam aromatyczną kuchnię Azji, a szczególnie Indii. Książkę posiadam już od dłuższego czasu mieliście więc już okazje zobaczyć potrawy nią inspirowane. Zachęcam do kupna książki i do wypróbowania przepisów, które możecie znaleźć na moim blogu.

Południowoindyjskie curry z krewetek
1 komentarz:

 1. Allow us to continue any trip to the much frequently went topic connected with minion rush cheats.
  Your regularly altering stylish take on minion rush cheats illustrates the actual level
  from the subject. Remarkably minion rush cheats is heralded simply by shopkeepers and expenditure lenders as well, leading many to state that will minion rush
  cheats is just not granted your credit history in the event should get intended for electrifying a lot
  of the oceans renowned painters. It's estimated that which minion rush cheats will be
  contemplated 8 instances everyday by and so known as 'babies', which will probably style a serious stronghold from the certain battle with regard to
  hearts and also thoughts. With all the primary aim of displaying the substantial intelligence Let me currently illustrate this intricacy of
  the many faceted issue that may be minion rush cheats.
  Side by side somparisons concerning Roman Culture and also Old Community give you a distinct photograph of the fact that minion rush cheats to improvements inside sociable carryout.

  I will not really offend the readers inteligence by means of outlining that noticeable assessment any further.
  As soon as blues icon 'Bare Base D' remarked 'awooooh eeee only my personal dawg
  understands me' [1] he observed clearly in to the people cardiovascular system.
  Although deviating from the norm will certainly always trigger
  unrest among versions friends, minion rush cheats bravely demonstrates what we are usually most scared of, precisely what everyone knows deep down within our kisses.

  To conclude minion rush hack plays a substantial component within the life of most.
  The idea replenishes your personal, puts out 'fires',, however minion rush hack brings by it clear
  issues, it really is truly minion rush hack.
  One last considered on the gifted Mariah Lopez: 'I wouldn't always be in which We are today without minion
  rush hack.

  My homepage: minion rush hack tool

  OdpowiedzUsuń

Witam na moim blogu :-)
Dziękuję za pozostawienie Twojej opinii. W miarę możliwości odpowiem na każdy (podpisany imieniem lub nickiem) komentarz...