14 października 2012

Wspomnienia z wakacji i KONKURS

Co rok to samo!!! Tym razem jadę nad morze wygrzać swoje stare kości - ta myśl towarzyszy mi przez kilka miesięcy. Kończy się zawsze tak samo - styraniem się w górach, potem na czole i uśmiechem na twarzy. Morze i plaża jednak nie dla mnie... Wolę brak tchu, z wysiłku i z powodu pięknych widoków, które góry gwarantują jak nic innego :-)
O miejscu, które odwiedziłem w tym roku z pewnością wkrótce Wam napiszę. Już za momencik pojawią się przepisy inspirowane tamtą kuchnią, potrawami z którymi miałem styczność i tymi które dane mi było zjeść. Jednak chęci są dużo większe od apetytu i moich możliwości ;-)
A napiszę wkrótce, ale dopiero po rozwiązaniu małego konkursu. 
Mianowice zapytam się Was. Gdzie byłem?? W jakiej miejscowości mam na myśli. Podpowiem, że znajduje się między dwoma pasmami górskimi,  jednym bardzo znanym, innym znacznie mniej. Nad rzeką oczywiście. Gdzie się nie obejrzeć to góry. Kilkadziesiąt kilometrów i już inny kraj, wcale nie mniej górzysty, no i nawet tym samym językiem tam mówią ;-PZasady konkursu:
1. Nagrodą jest książka kulinarna (niespodzianka) wydawnictwa BBC (po polsku).
2. Nagrodę wysyłam w ramach UE.
3. Proszę o podanie nazwy miasta, w  którym spędziłem tegoroczny urlop.
4. Odpowiedzi przysyłajcie na adres e-mail bartoldzik@gmail.com do końca poniedziałku 15.10.2012r.
5. Rozwiązanie konkursu już we wtorek. Wówczas również uzupełnię tego posta o informacje o miejscu moich wędrówek.
6. Wygra ta osoba, która zgadnie pierwsza nazwę miasta lub, jeśli nikomu się nie uda, która nominuje miejscowość znajdującą się najbliżej :-)
Poniżej zdjęcia wykonane w tym znaczącym i bardzo znanym paśmie górskim.A te zdjęcia zrobiłem w tym mniej znanym, mniejszym paśmie. W dole widać TO miasto :-)


I znów panorama na miasto :-)


A tuż za granicą...


W górach mieszkają urocze zwierzaki :-)


Śnieg latem to całkiem normalna sprawa


Na szlaku można spotkać całkiem fajne schroniska...


...a poza szlakiem, całkiem niezłe ruinyŻyczę powodzenia i czekam na maile :-D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam na moim blogu :-)
Dziękuję za pozostawienie Twojej opinii. W miarę możliwości odpowiem na każdy (podpisany imieniem lub nickiem) komentarz...